תחומי ההתמחות שלנו

 

 דיני ירושה ועזבונות

עריכת צוואות וצוואות נוטריוניות

עריכת צוואה מאפשרת לכל אדם לקבוע מה יעלה בגורל רכושו לאחר מותו. אדם שאינו משאיר צוואה אחרי לכתו ויש לו יורשים על פי דין, אינו מפקיר את רכושו ורכושו יועבר ליורשיו החוקיים בחוק הירושה (בן זוג, ילדיו, הוריו, אחיו, וכיו”ב). במידה והאדם רוצה לחלק את רכושו באופן שונה מזה שנקבע בחוק, עליו לערוך צוואה ובה הוא מפרט את צוואתו לפי רצונו.

הגנה מפני התנגדות לצוואה/ירושה

במידה ויש חשש כי תוגש התנגדות על ידי אחד או יותר מהיורשים, מומלץ כי הבקשה לקיום הצוואה תוגש על ידי עורך דין העוסק בתחום הירושות והצוואות, עו”ד כזה, יידע לזהות מיד האם בצוואה יש בפגם כלשהו שעלול להביא לביטול הצוואה על ידי בית המשפט וייתן את הייעוץ הראשוני ליורשים כיצד להתנהל אל מול מתנגדי הצוואה.

התנגדות לקיום צוואה

קיום צוואת המנוח הינו נושא רגיש המעורר לא פעם מחלוקות ומשקעים מהעבר, משקעים אלה עלולים לגרום לכך שאחד מהיורשים או מכרים של המנוח יביעו התנגדות לקיום הצוואה, בעזרת ליווי עורך דין מומחה בתחום ניתן להגיש בקשה להתנגדות קיום הצוואה לרשם לענייני ירושה ולהתחיל בתהליכים המשפטיים הכרוכים בכך.

דיני נדל”ן ומקרקעין

 

תכנון מס בעסקאות נדל"ן

המיסים החלים על עסקאות מקרקעין הם גבוהים ויכולים להגיע לסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים (שכן הם נגזרת ישירה מסכום העסקה). עורך דין מתחום המקרקעין הבקיא בחוק יכול להביא לכם הפחתה משמעותית בחבות המס ואף לקבל פטור מלא במקרים מסוימים. ולכן, בטרם חתימה על חוזה המכר יש לבצע תכנון מס בכל עסקאות הנדל”ן.

ייצוג בעסקאות נדל"ן

עסקאות נדל”ן נחשבות לעסקאות רכש מורכבות ובעלות חשיבות עליונה הן לאדם שמבצע אותן והן למחוקק. מורכבות זו נובעת מגובה הסכומים המעורבים בעסקה ומהמורכבויות המשפטיות של עסקאות אלו. ייצוג בעסקאות אלו על ידי עורך דין המתמחה בתחום הנדל”ן הכרחית, שכן הוא ימנע כשלים בהבנה של חוזה המכר, שעלולים לגרום להוצאה כספית מיותרת.